A közelmúltban egy anyuka kétségbeesetten mesélte, hogy egy perc nyugta sincs, ha kint vannak a házuk kertjében, mert retteg, hogy a kisfia beleesik a medencéjükbe. Kérte, hogy segítsek valamilyen megoldást találni, amivel biztonságossá tehetnék a medencéjüket.
Keresgéltem a neten, és összegyűjtöttem a lehetőségeket, megoldásokat. Mit tehetünk, hogy ne kelljen egész nyáron attól rettegnünk, hogy a gyerek beleesik a vízbe? Biztonságossá kell tenni a medencét!
A gyerekek imádják a vizet, a pancsolást. Akinek van medencéje a kertben, az kétségtelenül szuper helyzetben van nagy meleg, kánikula esetén. Azonban a medence hatalmas veszélyt rejt magában, ezért még nagyobb odafigyelésre van szükség, egy pillanatra sem szabad felügyelet nélkül hagyni a gyermeket! Elsősorban az 1 és 4 év közötti gyerekek a legveszélyeztetettebbek, de idősebb, úszni nem tudó gyerekek is. És hogy ne kelljen egész kintlétetek alatt rettegned és a kezét fognod vagy félpercenként hajtogatni, hogy „jaaj a medence közelébe ne menj!”, álljon itt 5+1 megoldás a medence biztonságossá tételéhez! DE ne feledd, egyik használata sem engedélyezi, hogy a gyereket felügyelet nélkül hagyd a víz, medence közelében!
5+ 1 megoldás, hogyan tedd biztonságossá a kerti medencédet:
1. Medence-riasztó a medence falára szerelve:
A szerkezet éles hanggal riaszt, ha valaki beleesik a vízbe. A szenzor a medence oldalára van szerelve, a riasztó egység pedig a lakásba.
2. Úszó medence-riasztó, „biztonsági bója”:
Az úszó riasztó, ami egy bójához hasonlít (de más alakút is láttam) a víz tetején úszik és ha egy bizonyos erősségű vízmozgást érzékel (ami azáltal keletkezik, hogy egy 6 kg-nál nagyobb súly beleesett a vízbe), akkor riaszt a medence körül és a lakásban elhelyezett egységen is.
3. Medence körbekerítése:
Kicsit” költségigényesebb, de mindenképpen a legbiztonságosabb megoldás, ha a medencét körbekeríted és zárható kapuval látod el, így a kisgyermek felnőtt felügyelete nélkül nem tud a víz közelébe menni. Bár itthoni forgalmazónál nem láttam, de külföldön kapható ideiglenesen felszerelhető, hálós megoldású kerítés is.
4. Medence letakarása:
Medencetakaró használatával a téli takarás is megoldott, feltéve ha zárt takarót használsz. Merthogy ebből is van többféle, attól függően, hogy mi a cél: „csak” a gyerkőc védelme, vagy esetleg a téli takarás megoldása is. Ha emellett döntesz, olyan medencetakarót válassz, ami elbírja a gyermeket, ha rálép. A medencetakaró kiválasztásánál arra is figyelj, hogy ha gyakran használod a medencét, akkor olyan takarót válassz, ami viszonylag gyorsan és egyszerűen feltekerhető. Véleményem szerint nem a legesztétikusabb megoldás, ráadásul fárasztó lehet, ha napjában többször kell ki- és betakarni a medencét.
5. Polikarbonát medencetető telepítése:
A medencefedél használatával a biztonság mellett megoldott a téli takarás is, ráadásul nemcsak a nyári melegben, hanem hidegebb időben is használható a medence, hiszen fedél van felette. Többféle formában és kivitelben kapható, gyorsan és egyszerűen nyitható a medence, szerintem esztétikus is, de kétségtelenül ez a legdrágább megoldás.
+1 . Csuklóra rögzíthető riasztó:
Bevallom ez a “szerkezet” elsőre nem tetszett, mert nem éreztem kellően biztonságosnak. De aztán jobban belegondolva rájöttem, hogy jól jöhet ez a védelmi megoldás, ha az otthonunkon kívül vagyunk, medence közelben és nincs védve a medence a gyermek elől. Ha valaki medencés helyen nyaral, vagy a ritkán látogatott nagyszülőknél, rokonoknál van medence, esetleg csak a hétvégéket tölti ilyen helyen, akkor praktikus lehet ez a megoldás is, legalábbis a semminél jobb. A gyerek csuklójára kell feltenni és riaszt, ha vízhez ér (de mi van, ha a gyerek egy óvatlan pillanatban leveszi magáról, vagy eleve nem is hajlandó felvenni…én nem lennék nyugodt egy pillanatra sem).
Képek forrása: amazon.com
Mi már megtaláltuk a megfelelő megoldást: https//www.medencekerites.com