Bababiztonság

A mosószer-kapszula veszélyei

A mosószerkapszula nagyon praktikus “találmány”, megkönnyíti a mosószer adagolását, használata egyszerű, és állítólag környezetkímélő is (már amennyire a szintetikus mosószer környezetkímélő…), elkerülhető vele, hogy a szükségesnél több mosószert használjunk. Azonban, ha kisgyermekünk van, akkor nagyon körültekintően kell használnunk, tárolnunk. A mosószer gél egy koncentrátum, a mosószer mellett folteltávolítót, enzimeket, habfokozót is tartalmaz. Ezek mindegyike mérgező, irritáló anyag, különösen a gyermekek számára!

Számomra érthetetlen okok miatt a mosószer gélt kis cuki, színes, csillogó tasakokba csomagolják. Teljesen érthető, hogy a kisgyerekek kíváncsiságát azonnal felkeltik, hisz hasonlít a cukorkára.

Kevés szülő tudja, hogy hiába van a mosószer gél “becsomagolva” , ezek a tasakok már kevés nedvesség hatására is feloldódnak és kifolyik belőle a mosószer. Elég, ha csak a kisgyermek a nyálas kezébe fogja, és filmréteg már fel is oldódik, a gél kifolyik, és szembe, szájba kerülve komoly sérülést okozhat. 

Ezért minden egyes használat után jól zárjuk vissza a dobozt, és tároljuk a gyermek számára elérhetetlen helyen: zárt szekrényben vagy egy magas szekrény tetején!

Mit tegyünk, ha mégis baj történik?

Az ÁNTSZ honpaján olvasottak szerint: a koncentrált gél bőr- és nyálkahártya irritáló hatású, lenyelve hányingert, ismétlődő hányást idézhet elő, ami sürgős kórházi kezelést igényel. Azonnal hívjuk a mentőt, amíg kiér, mossuk ki a gyermek száját, itassunk vele vizet, de ne hánytassuk!! Ha a vegyszer a szembe került, azonnal mossuk ki bő vízzel!    

mosokapszula

Kép forrása: www.nfh.hu

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!